فروش سایت
خانه / عرقیات / صادرات عرقیات گیاهی به عراق | بهترین تولیدی دارو های گیاهی در ایران

صادرات عرقیات گیاهی به عراق | بهترین تولیدی دارو های گیاهی در ایران

در ابتدای این مطلب خوب است بدانیم آنچه که موجب گسترش صادرات عرقیات گیاهی به عراق شده است استقبال مردم از خرید این محصولات بوده است. سازگاری انواع عرقیات با سیستم بدن باعث شده است که مصرف آن ها در داخل و خارج از کشور افزایش پیدا کند به حدی که صادرات آن در کنار بسیاری محصولات خوراکی پرمصرف ادامه داشته باشد و به صورت عمده انجام شود. از شروع تحریم های سنگین علیه کشورمان در سال های ۱۳۸۹، کشور عراق یکی از متحدان استراتژیک در تقریبا همه حوزه ها برای ما شناخته شد. و البته بعد از جنگ های پی در پی و طولانی در کشور عراق مخصوصا بعد از حمله متجاوزانه داعش به این کشور، تقریبا زیرساخت های بخش خوبی از کشور عراق دچار نقصان شد و این عوامل همگی دست به دست هم داد تا کشور عراق در شرایط فعلی یک مصرف کننده صرف و در واقع یک واردکننده قوی محصولات ایرانی باشد. از آنجا که در کشور ما بیش از ۶۰درصد انواع گیاهان موجود شناخته شده در جهان یافت می شود، فرصت تولید عرقیات گیاهی یک ظرفیت اقتصادی عظیمی ایجاد کرده است. در کدهای تعرفه گمرکی برای گلاب یک کد جداگانه و برای سایر عرقیات کد دیگری مشخص شده است. با رصد آمارهای جهانی متوجه می شویم که حجم صادرات انواع عرقیات اعم از گلاب استحصال شده از گل محمدی و سایر عرقیات، در سال ۱۳۹۷ چیزی حدود ۹ میلیون دلار بوده است! که این رقم بسیار سنگین است! و از این رقم چیزی حدود ۱٫۳ میلیون دلار فقط به مقصد کشور عراق صادرات صورت گرفته است که نشان دهنده عمق استراتژیک روابط اقتصادی ایران و عراق لااقل در این حوزه می باشد. در ادامه این مطلب سعی می کنیم موشکافانه تر این موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم.

صادرات عرقیات گیاهی به عراق | بهترین تولیدی دارو های گیاهی در ایران

تولید و عرضه انواع عرقیات گیاهی

تولید و عرضه انواع عرقیات گیاهی

همانطور که در مقدمه پست عرض شد، تولید و عرضه انواع عرقیات گیاهی در کشور ما رونق دارد. چرا؟ زیرا ۶۰درصد گونه های مختلف گیاهی جهانی در ایران نیز کشت می شوند و از این حیث، کشورمان خاک منحصر به فردی دارد. به صورت تقریبی، تولید عرقیات در کشور دو قطب بزرگ و اصلی دارد. کاشان و شیراز. در شهر کاشان و شهرستان های اطراف چیزی بیش از ۴۰۰۰ واحد کوچک و متوسط تولید عرقیات گیاهی وجود دارد که خود نشان از گستره این مسئله در حوزه کاشان دارد. در شیراز نیز به دلیل وجود خاک حاصلخیز و مناسب، کارگاه های تولید عرقیات گیاهی در این شهر و شهرستان های اطراف برپا شده است. حواس تان به این نکته باشد که مثلا گیاه کاسنی در کشور حداقل به سه مدل یافت می شود و هرکدام خواص تقریبی خود را دارند و طبیعتا عرقیات کاسنی حاصله نیز هرکدام خواص تقریبی خود را دارند و تا حدی باهم متفاوت هستند.

سفارش عمده دارو های گیاهی

سفارش عمده دارو های گیاهی

صادرات گیاهان دارویی به امارات

ایران صادرات گیاهان دارویی خود را به کشورهای مختلفی بسط داده است در این میان بیشترین صادرات به کشورهای آمریکا ، آلمان ، انگلستان ، مجارستان ، پاکستان ، ترکیه ، قطر ، کویت ، امارات ، ایتالیا و… است . یکی از دلایل وسعت و کثرت صادرات محصولات و گیاهان دارویی ایران به کشورهای دیگر پتانسیل بالای کشور ایران برای کشت و کار گیاهان دارویی با توانایی کشت ۹۰ درصد از گونه های مختلف گیاه دارویی در داخل کشور است .

قوانین صادرات گیاهان دارویی

پیرو مفاد بخشنامه های شماره ۹۴/۹۶/۳۴۲۶۵۱ مورخ ۹۶/۴/۲۷ و ۱۰۱/۹۶/۳۷۶۵۴۱مورخ ۹۶/۵/۳ موضوع ضوابط صادرات گیاهان دارویی ، صنعتی و عطری معاونت محترم توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام می دارد :

– صادرات آن دسته از گیاهان دارویی که از طریق زراعت یا باغبانی تولید می شود با تایید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مربوطه مبنی بر دست کاشت بودن بلامانع است و با رعایت سایر مقررات نیازمند استعلام از سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری نمی باشد .

– مطابق نامه شماره ۴۰۷۹/۲۵۳ مورخ ۹۶/۵/۱۷ موسسه ثبت گواهی بذر و نهال و مستفاد از ماده  قانون ثبت ارقام گیاهی و کنترل و گواهی بذر و نهال ، گیاهان زینتی اعم از شاخه بریده و گلدانی که ذیل ردیف تعرفه شماره ۰۶۰۳ طبقه بندی می گردند عمدتا به عنوان بذر و نهال تلقی نشده و صادرات آنها موکول به ارائه مجوز وزارت جهاد کشاورزی نمی باشد . بدیهی است در صورت نیاز همکاران محترم می توانند جهت تشخیص گیاهان اشاره شده و تمایز آنها از سایر گیاهان مشمول ارائه مجوز ، مراتب را از سازمان جهاد کشاورزی استعلام نمایند.

بزرگترین وارد کننده عرقیات مرغوب

بزرگترین وارد کننده عرقیات مرغوب

خرید عرقیات گیاهی در کشورهای خارجی :

کشورهای عمده فعال در تجارت جهانی گیاهان دارویی در بخش صادرکنندگان شامل چین ، هند ، آلمان و آمریکا و در بخش وارد کنندگان شامل ، آلمان ، هنگ کنگ ، آمریکا ، فرانسه ، ژاپن می شود. ۷۲ درصد مردم آلمان از داروها و مکمل های گیاهی در تغذیه خود استفاده می کنند.

ارزش خرده فروشی گیاهان دارویی و فرآورده های آن در آمریکا حداقل ۱۲۹ میلیارد دلار است همچنین بزرگترین بازار شرق اروپا لهستان با عدد ۶۰۰ میلیون دلار است .

لیست قیمت روز عرقیات گیاهی

لیست قیمت روز عرقیات گیاهی

صادرات بهترین عرقیات گیاهی به عراق

صادرات بهترین عرقیات گیهی به عراق

در خصوص صادرات عرقیات به عراق ، مشاوره هایی ارایه می شود که به تاجر کمک می کند آن را انجام دهد برخی از شهرهای ایران در زمینه صادرات انواع عرقیاتبه عراق پیشتاز هستند و آن را بیشتر انجام می دهند . این شهرها در واقع جزو بزرگترین تولید کننده ها عرقیات گیاهی و صادر کنندگان آن به کشور عراق می باشند.

کیفیت عرقیات صادراتی ایران به عراق ثابت شده است و به دلیل مناسب بودن قیمت همواره خواستار خرید آنند

این عرقیات برای برخی از مردم تبدیل به جایگزین دارو شده اند زیرا عوارض ندارند و به صورت کاملا طبیعی می توانند اثرات فوق العاده بر روی بدن بگذارند.

صادرات گیاهان دارویی جز پرسودترین تجارت ها در دنیاست

طبق آمار رسمی در سال ۹۶ بیش از ۲۴۰ میلیون دلار از انواع گیاهان و عرقیات گیاهی ایران به سایر کشورها صادر شده است .

مهمترین گیاهان دارویی صادراتی ایران در سالهای اخیر زیره سبز ، آویشن ، بادرنجبویه ، انیسون ، بابونه ، اسفرزه ، بومادران ، گل ختمی ، زوفا ، مریم گلی ، کتیرا ، آنغوزه ، شیرین بیان ، تلخ بیان ، مورد ، برگ کنار ، سقز، علف گاوزبان ، آنغوزه و گل ساعتی ، باریحه ، زدو، موسیر ، مستکی ، وشا ، و….   بوده که به کشورهای آلمان ، آمریکا ، انگلستان ، فرانسه ، مجارستان ، پاکستان ، امارات ، لبنان و چند کشور دیگر صادر شده است .

ایران با دارا بودن ۹۰% از گونه های گیاهان دارویی در کشور پتانسیل بسیار بالایی برای تصاحب بازارهای جهانی این اقلام دارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علیرضا علاقه مندان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120650418
آدرس کانال: araghiatco@
پست الکترونیکی: araghiatco98@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت فروش گلاب و عرقیات به صورت عمده

لیست قیمت فروش گلاب و عرقیات به صورت عمده در سایت های فروش این محصولات موجود بوده است و مصرف کنندگان در صورت مایل بودن می توانند به این مراکز مراجعه کرده و این

پاسخی بگذارید